Jak dobrać buty do sukienki wieczorowej?

Bal maturalny, Andrzejkowy, karnawałowy lub bankiet pracowniczy to wyjątkowe okazje, na których musisz wyglądać wyjątkowo. Sama sukienka wieczorowa, oraz jej wybór to nie lada wyzwanie, ponieważ to wyjątkowa kreacja. Jeśli chcesz wyglądać elegancko i szykownie, musisz zadbać o każdy element stylizacji. Dodatki, takie jak kolczyki, bransoletki, czy wisiorki. Ważna jest także fryzura i makijaż, ale ogromne znaczenie mają również buty do sukienki, które założysz w ten wyjątkowy wieczór.

Buty wieczorowe – jakie wybrać

Wybierając buty wieczorowe, należy pamiętać, że mają one być przede wszystkim wygodne. To w końcu w nich przetańczysz całą noc. Dobrą radą jest kupowanie butów mierząc je z dokładnością i kupowanie ich stosunkowo wcześniej, nawet kilka miesięcy przed imprezą. Nikt nie lubi dyskomfortu związanego z obtartymi stopami, odciskami i ranami. Właśnie dlatego buty do sukienki wieczorowej powinny mieć odpowiednią wysokość obcasa i rozmiar.

Do sukienek wieczorowych najbardziej pasują oczywiście szpilki. Jeśli zakładasz długą sukienkę, co prawda butów nie będzie widać, ale mimo to warto zadbać, by były one wygodne i ładne, a przede wszystkim miały dobrze dobrany kolor, ponieważ być może nie widać ich spod sukni bardzo, ale nie oznacza to, że nie widać ich wcale. Zwłaszcza podczas tańca. Jeśli masz zatem wątpliwości do do koloru butów wieczorowych warto postawić klasyczne czarne szpilki, które generalnie pasują do wszystkiego i są najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

buty damskie

Czerwona sukienka to czerwone buty?

Czerwona sukienka to jedna z najbardziej eleganckich kreacji na wszelkiego rodzaju wyjątkowe okazje. Bardzo często pojawia się na balach i jest modna w każdym sezonie. Czerwień wygląda bardzo seksownie, jest kobieca i wyrazista. Lecz jeśli mamy już wybraną suknię w tym kolorze, to czy buty muszą koniecznie być w tym samym kolorze?

Otóż mogą, ale nie muszą. Niekiedy ciężko dobrać odcień odpowiadający sukience, gdyż wyróżnia się ich wiele. Krwista czerwień, malinowa, karminowa itd. Nie zawsze znajdziemy odpowiedni kolor obuwia do danej sukienki. Buty do czerwonej sukienki mogą być zarówno czerwone jak i czarne klasyczne, a także beżowe, w cielistym odcieniu. To również dobre rozwiązanie, co więcej beżowe szpilki optycznie wydłużają nogi.

Botki, baleriny czy szpilki- jakie buty pasują do sukni wieczorowej

Prócz klasycznych szpilek, ostatnio spotykane są również botki zakładane do sukienek wieczorowych. Jest to dość ekstrawaganckie i odważne rozwiązanie. Botki do sukni wieczorowej są dozwolone, szczególnie dobrze wyglądają w połączeniu z cekinową krótką sukienką, ale należy pamiętać, że nie są one standardowym obuwiem wieczorowym.

Dobrym pomysłem są również baleriny, wyglądają one co prawda mniej elegancko, ale dla osób, które wysokich butów nie znoszą, lub z różnych przyczyn zdrowotnych nie mogą ich nosić, to baleriny są właśnie dla nich. W ofertach można znaleźć elegancko zdobione baleriny, płaskie lub na lekkim obcasie, dobrze sprawdzą się pod długą sukienkę i krótką rozkloszowaną. Baleriny są też dobrym rozwiązaniem, ponieważ są bardzo wygodne i zakładając je nie musimy martwić się o brak komfortu.

Oceń post

Kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dodaj komentarz