Jak się ubrać na wigilię?

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Magiczna atmosfera, wyczuwalna na każdym kroku, przenika do naszych umysłów i wprawia nas w wyjątkowy, uroczysty, ale wciąż pełen ciepła nastrój. Najbardziej oczekiwanym momentem związanym z obchodami Świąt Bożego Narodzenia jest kolacja wigilijna. Podczas niej spotykamy się z najbliższymi, by zasiąść do wspólnego posiłku. Chyba nikogo nie dziwi, że, jak na tak ważną uroczystość przystało, także przy świątecznym stole obowiązuje odpowiedni dress code.

Co ubrać na wigilie w domu?

Jeśli planujemy spędzić ten wyjątkowy wieczór przy rodzinnym stole, możemy pozwolić sobie na dozę wygodnej elegancji, szczególnie kiedy to my odgrywamy rolę gospodyni i właśnie w naszym domu odbywają się wszelkie przygotowania. W takiej sytuacji sprawdzą się stylizacje łączące różne trendy, a więc zarówno te, w których postawimy na subtelną, wygodną, dającą poczucie swobody wełnianą sukienkę, jak i te, w których zestawimy ze sobą efektowną, elegancką bluzkę z dzianinowymi spodniami o klasycznym kroju. Także w kwestii obuwia możemy postawić na wygodne, a zarazem urokliwe baleriny. Podejmując decyzję o tym, jak się ubrać na wigilię w domu, warto pamiętać, że to nie tylko spożywanie posiłku i czas spędzany przy stole. To także chwile okazywania sobie czułości, przytulanie siebie nawzajem, a także, w większości przypadków, zabawa z dziećmi, które bardziej niż Twój modny i niebanalny strój zapamiętają wspólnie spędzone radosne chwile przy choince.

Jak się ubrać na wigilię w miejscu pracy?

Charakter firmowych spotkań wigilijnych zależy przede wszystkim od specyfiki naszego zakładu pracy oraz od miejsca organizacji takiej imprezy. W przypadku swobodnego wieczoru, organizowanego tylko dla pracowników, spotykamy nawet imprezy tematyczne, na których obowiązywać może konkretny, bardzo często zabawny w wyrazie, typ ubioru. Oczywiście, ma to miejsce głównie w małych firmach, gdzie wszyscy doskonale się znają i czują się ze sobą komfortowo jak wśród członków rodziny. Tu wygoda także doskonale komponuje się z nutą elegancji no i oczywiście z obowiązującym na spotkaniu dodatkiem, stanowiącym ustalony motyw przewodni.
Jeśli czekający nas wieczór opłatkowy ma charakter półoficjalny i wiemy, że spotkamy nie tylko bliskich współpracowników, ale i kierownictwo zespołu, warto zaprezentować się w klasycznej odsłonie. Nie znaczy to, że ma być nudno i bez polotu. Elegancka mała czarna to idealna sukienka na wigilię firmową. W zestawieniu ze starannie dobranymi dodatkami, takimi jak perłowy naszyjnik, ozdobna spinka czy elegancka kopertówka, na pewno nie pozostanie przez obecnych niezauważona. Całości wizerunku dopełnią modne, ale nie krzykliwe buty na obcasie. Oczywiście, nie musimy zamykać się w jednej kolorystyce. Należny jednak pamiętać, że im odważniejsze barwy, tym bardziej konwencjonalny krój sukienki będzie na tę okazję odpowiedni. Te z Pań, które nie przepadają za sukienkami i najlepiej czują się w spodniach, mogą z powodzeniem skomponować nieszablonowy zestaw, łącząc ze sobą na przykład gustowny sweter z klasycznymi, a przy tym jednak niezwykle kobiecymi spodniami typu cygaretki.

A jak się ubrać na wigilię o zdecydowanie wytwornym charakterze?

W dużych korporacjach zwyczajem jest organizowanie dużych przyjęć, a czasem nawet balów świątecznych. Do takich spotkań często dochodzi w reprezentacyjnych wnętrzach, związanych na przykład z kulturą, takich jak galerie sztuki. Musimy zdawać sobie sprawę, iż na taką okoliczność obowiązującym uniformem jest niepodważalnie strój galowy. Szykowny rys ubioru, który narzuca nam już sama lokalizacja, powinien przejawiać się nie tylko w naszym odzieniu, ale także we współgrających z naszą kreacją dodatkach. Sukienka, którą włożymy na wigilię firmową organizowaną w takiej odsłonie, zdecydowanie powinna być naszą największą ozdobą.

Oceń post

Kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dodaj komentarz