Lata 80 moda, która mimo upływu lat jest nieśmiertelna

Lata 80 moda oraz wszechobecna era disco. Takie pierwsze skojarzenia przychodzą zapewne w przypadku większości czytelników. I choć wydawać, by się mogło, że ta epoka już dawno za nami, to rzeczywistość jest zupełnie inna. Mamy 2020 rok, a my wciąż szukamy inspiracji czerpiąc z tamtego okresu. Co takiego kryje się za tamtym stylem? Dlaczego tak cenimy modę vintage?

Lata 80 moda pełna inspiracji

Moda często lubi nas zaskakiwać i co jakiś czas niczym bumerang wrócić niespodziewanie do łask. Podobnie też jest w przypadku omawianej końcówki XX wieku. To własnie wtedy dominowały kolory, przepych i nieszablonowe stylizacje. Widzimy wiele przypadków w popkulturze, gdzie występują elementy przypominające lata 80 moda też zdaje się puszczać oko do ludzi sentymentalnych. Wśród kobiecych trendów, które ostatnio dosyć często się pojawiają można zauważyć m.in. bufiaste rękawy, ubrania z weluru, czy też pastelowe kolory. To wszystko jest wizytówką szalonej epoki, za której stylem każdy z nas odrobinę tęskni.

Inspiracje pochodzące z szeroko pojętej popkultury

Dlatego też wielu projektantów inspiruje się co jakiś czas pomysłami, które były wszechobecne na ulicach 40 lat temu. I choć panował wtedy zupełnie inny ustrój polityczny, to lata 80 moda wykreowała na zupełnie inny poziom wspomnień. Wśród najczęstszych inspiracji u kobiet były gwiazdy muzyczne, aktorki, a także prezenterki telewizyjne. Teraz każda z nich może cofnąć się do tamtych czasów łącząc współczesne rozwiązania z retro elementami.

Oceń post

Kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dodaj komentarz