Peelingi do ciała

Regularna pielęgnacja ciała sprawia, że czujemy się lepiej a nasza skóra wygląda doskonale. Dowiedz się więcej o peelingach do ciała.

Jakie peelingi do ciała wybrać?

Obecnie na rynku kosmetycznym możemy znaleźć mnóstwo propozycji produktów do oczyszczania martwego naskórka. Najskuteczniejsze są peelingi do ciała. Możemy zdecydować się na te mechaniczne oraz enzymatyczne. Pierwsze z nich działają na zasadzie mechanicznego usuwania naskórka, natomiast wersja enzymatyczna opiera się na reakcji chemicznej z naszym naskórkiem. Wiele specjalistów zaleca również stosowanie dedykowanych szczotek do ciała, które dodatkowo nadają jej przyjemnej miękkości oraz jędrności. Peelingi mechaniczne często możemy zrobić sami w domu, wystarczy użyć do tego fusów z kawy czy cukru. Wybór zależy oczywiście od rodzaju naszej skóry i problematyce.

peeling

Jak używać peeling do ciała?

Najpierw musimy dokładnie oczyścić skórę. Następnie nakładamy produkt i rozmasowujemy go. Czynność tę najlepiej wykonywać kilka minut. Po masażu pozostaw peeling do ciała jeszcze na kilka minut, wtedy nawilży skórę. Spłucz produkt wodą, najlepiej letnią aby uelastycznić ją dodatkowo. Na koniec nałóż krem lub balsam i ciesz się nieskazitelnie gładką skórą. Proces ten powtarzaj co drugi dzień, wtedy efekty będziesz widziała każdego dnia.

Warto zadbać o swoją skórę za pomocą peelingów, niskim kosztem pozwolimy jej się zregenrować.

Oceń post

Kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dodaj komentarz