Pielęgnacja ciała – jak dobrać ją po zimie?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Jest to więc odpowiednia pora, aby porządnie zadbać o swoją skórę. Sprawdź jak powinna wyglądać pielęgnacja ciała po zimie! Podpowiadamy.

Jak zadbać o ciało po zimie?

Jesień i zima to okres, w którym nosimy na co dzień wiele warstw ubrań. Niewiele z nas przejmuje się wtedy pielęgnacją skóry, której przecież i tak nikomu nie pokazujemy. Zbliżająca się wiosna jest czasem, kiedy zaczynamy już myśleć o odkrywaniu nóg czy ramion i chcemy, aby skóra prezentowała się jak najlepiej. Niestety po chłodnych miesiącach jest ona często bardzo wysuszona i bez jędrności. Najważniejszym celem będzie więc teraz peeling, nawilżenie i odżywienie. Pielęgnacja ciała powinna być wykonywana za pomocą odpowiednich kosmetyków, które nie tylko będą przyjemne w użytkowaniu, ale przyniosą szybkie i widoczne efekty.

pielęgnacja ciała

Pielęgnacja ciała na wiosnę

Akcję ratowania skóry po zimie warto rozpocząć od porządnego peelingu. Do wyboru mamy zarówno peelingi mechaniczne, jak i enzymatyczne. Świetne efekty przyniesie również bardzo popularne obecnie szczotkowanie ciała na sucho. Kiedy już pozbędziemy się martwego naskórka, konieczne będzie odpowiednie nawilżenie. Możemy wykorzystać do tego zarówno balsamy, lotiony, jak i mgiełki do ciała. Jeśli wybierzemy kosmetyk o lekkiej formule, warto „domknąć” pielęgnację ujędrniającym olejkiem czy masłem. Tak przygotowana skóra będzie prezentować się zdrowo i młodo. Jeśli chcesz poczuć się jeszcze lepiej w swoim ciele, wykonuj systematycznie treningi na tonowanie ciała, które poprawią nie tylko wygląd, ale również Twoje samopoczucie.

Oceń post

Kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dodaj komentarz