Tłusta cera u mężczyzn – jak sobie z nią radzić?

Borykasz się z przetłuszczającą się skórą twarzy? Warto podkreślić, że tłusta cera u mężczyzn to bardzo powszechny problem. Ważne jest aby odpowiednio o nią zadbać i ograniczyć produkcję sebum. Sprawdź jak to zrobić z naszymi sprawdzonymi radami! Zapraszamy do lektury.

Przyczyny przetłuszczającej się skóry twarzy

Tłusta skóra jest zazwyczaj stosunkowo gruba i nierówna w dotyku. Pojawiają się na niej zaskórniki, a także krostki i niedoskonałości. Jest główną cechą jest dość mocne błyszczenie się, szczególne w tzw. strefie T, czyli na czole, wokół nosa oraz brodzie. Błyszczenie jest spowodowane nadmiernym wydzielaniem łoju skórnego, czyli sebum. Problem leży zazwyczaj o wiele głębiej i jest skutkiem problemów hormonalnych. Jak już wspominaliśmy, dotyczy on o wiele częściej mężczyzn, jednak występuje również wśród kobiet. Dobrze jest szczególnie zadbać o tego rodzaju skórę, dzięki czemu odwdzięczy nam się zdrowszym i bardziej promiennym wyglądem.

tłusta cera u mężczyzn

Tłusta cera u mężczyzn – jak ją pielęgnować?

Aby tłusta cera u mężczyzn wygląda na zadbaną i przynosiła mniej problemów, konieczna jest odpowiednio dopasowana i systematyczna pielęgnacja. Aby ograniczyć produkcję sebum wcale nie należy jej wysuszać. Skutek tego może być wręcz odwrotny, a więc zwiększona produkcja łoju. Dobrym sposobem jest nawilżanie i kontrolowane natłuszczanie cery. Warto korzystać z delikatnych pianek do mycia twarzy, a także regulujących toników i nawilżających kremów. Jeśli problem nie zmniejszy się, warto wykonać badania poziomu hormonów, a wyniki skonsultować z lekarzem, który w razie potrzeby wprowadzi odpowiednie leczenie.

Oceń post

Kliknij w gwiazdki

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Dodaj komentarz